Multivides preču zīmes reģistrācijas iespējas Latvijā

Multivides preču zīmes reģistrācijas iespējas Latvijā

Glimstedt Latvia zvērināta advokāte & patentpilnvarniece preču zīmēs Ilze Bukaldere skaidro multivides preču zīmes reģistrācijas iespējas Latvijā.

Līdz ar Preču zīmju likuma spēkā stāšanos preču zīmju jomā ir ieviests jauns preču zīmes veids – multivides zīme. Šie jaunumi ir tieši saistīti ar prasības attēlot preču zīmi grafiski atcelšanu, un šobrīd pieteicēji preču zīmes reģistrācijai var iesniegt arī audio un videofailus.Tas ir saistīts ar jauniem izaicinājumiem preču zīmju izmantošanai un aizsardzībai, ko rada arvien lielāka mūsu klātbūtne digitālajā jeb virtuālajā pasaulē, tomēr, izmantojot šīs jaunās iespējas, noteikumi nav mainījušies – zīmei ir jāpiemīt atšķirtspējai un tai ir jābūt atveidotai tā, lai iespējami precīzi noteiktu aizsardzības apjomu.

Multivides preču zīmēm un to izmantošanai noteikti ir potenciāls un nākotne, it īpaši ņemot vērā, ka arvien vairāk darbojamies digitālajā vidē un internetā piedāvātās preču un pakalpojumu izplatīšanas iespējas nodrošina jaunas iespējas.

Detalizētāk lasi žurnāla iBizness publikācijā: www.ibizness.lv